Job Crafting

– tegyük motiválóbbá a munkánkat!

Úgy érzi, hogy elakadt?

Csökkent a személyes motivációja?

Növelnie kellene a csapat elkötelezettségét?

Itt az ideje az újratervezésnek!

“A beosztottak kompetens tervezői lehetnek a munkájuknak.”

– Amy Wrzesniewski & Jane E. Dutton, 2001

Az amerikai Michigan Egyetem által folytatott kutatások azt mutatják, hogy hogy a Job crafting segít újragondolni a munkához való viszonyunkat, és növelni az egyéni és a csapat motivációját.

A workshop során megkeressük az egyéni motivátorokat és erősségeket, feltérképezzük és vizuálisan is megjelenítjük a munkakör fő elemeit és a szociális kapcsolatokat. Ennek alapján újratervezzük, hogyan válhat motiválóbbá a munka.

A Job craftingnak három fő része van:

  • Feladatok módosítása
  • Kapcsolatok módosítása
  • Tudatos átalakítás

A változásokkal kapcsolatos kutatások bizonyították, hogy ha megérjük, mi mozgat bennünket, kis változtatások is nagy eredményeket hozhatnak

Interaktív workshopunk során újratervezzük, hogyan érhetjük el, hogy munkánk több örömöt és elégedettséget jelentsen számunkra.

A workshop során megtudja:

  • Mi a Job crafting?
  • Hogyan tudjuk a feladatainkat úgy alakítani, hogy jobban élvezzük őket?
  • Hogyan tudjuk tudatosan módosítani a munkahelyi kapcsolatainkat, hogy több örömöt leljünk benne
  • Miként változtassuk meg a munkáról, és az egyes feladatokról való gondolkodásunkat?
  • Hogyan keretezzük újra a  munkához kapcsolódó élményeinket?
  • Hogyan alakítsunk ki olyan környezetet, ami segíti a Job crafting folyamatát mindennapjainkban?
  • Hogy tudunk kis lépésekkel nagy eredményeket elérni?

A Job crafting egy proaktív folyamat, amiben megkeressük, mitől lesz a munkánk értelmes és mi tölt el örömmel bennünket.
A Job craftingot támogató környezet segít abban is, hogy ne csak revitalizáljuk a munkánkat, de jobban tudjunk alkalmazkodni a változásokhoz is.

Amy Wrzesniewski 2001-ben egy TED beszédben ismertette kutatásaik eredményét, ennek gondolatai és a Michigan egyetem által kidolgozott módszertan szolgáltatják tréningünk keretét.
Az ő munkájukra, a friss pszichológiai kutatásokra és trénerünk sokéves tapasztalatára alapozva interaktív módon, valós példákon keresztül tapasztalhatjuk meg, hogyan tudjuk munkánkat értelmesebbé és örömtelibbé tenni.

A tanultakat életünk minden területén eredményesen alkalmazhatjuk, munkában, magánéletben, kapcsolatainkban.

Bincze Bea ACC Bincze Bea ACC
executive coach, mentor és tréner

Workshop díja: 60.000 Ft+áfa/fő

Workshop időpontja: 2019. április 1. (hétfő) 9:00-16:00 óra

Helyszín: Business Coach Kft. Iroda, 1068 Budapest Városligeti fasor 32.

Job Crafting jelentkezés

Érdeklődés nyílt képzésre vagy vállalatra szabott változatra ajánlatkérés
bea.bincze@businesscoach.hu e-mail címen.