INSPIRÁCIÓS RÖVID PROGRAMOK ONLINE PLATFORMON
60 perces támogató csoportos programok
egyedi igények szerint, cégreszabottan
HATÉKONYAN A VIRTUÁLIS TÉRBEN
A hibrid munkavégzés, amikor tartósan, egyes kollégák otthonról, mások pedig az irodában dolgoznak, új szokásokat és rendszereket igényel.
Tavaly márciusban mindannyiunkat elrepített a koronavírus időgépe a jövőbe. Azoknak az eszközöknek, rendszereknek a kifejlesztése, letesztelése és online platformok bevezetése, ami korábban éveket is igénybe vett volna, pár hétig, sok helyen pár napig tartott csak.
Most, amikor úgy tervezzük a 2021-et, hogy tartósan hibrid módon dolgozunk együtt, nem nyúlhatunk vissza a régi normákhoz. Új munkamódszerekre van szükség, amihez a pandémia alatt felgyorsult jó szokások kiszélesítése, valamint új készségek tudatos fejlesztése szükséges. A program abban támogat, hogy megismerjük a leghatékonyabb megoldásokat, beazonosítsuk a legonfontosabb készségeket, amik a sikeres hibrid működésre való átálláshoz nélkülözhetetlenek.
Ezt a programunkat 60-90 perces interaktív előadás vagy 3 órás online workshop keretében kínáljuk, magyar és angol nyelven.
Duplán nehezített pálya: interkulturális kommunikáció virtuális platformokon-Témagazda: Uj Anikó ACC
Ezt a programunkat 90 perces interaktív előadás vagy 3 órás online workshop keretében kínáljuk, magyar és angol nyelven.
JÓ VEZETŐ
A VUCA-ready mindset a rugalmasságon, az őszinte kommunikáción, a bizalmon, a támogatáson és az együttműködésen alapul, aminek virtuális munkahelyi környezetben is megtartó ereje van. A program célja a szemléletformálás, a változásra való hajlandóság erősítése annak érdekében, hogy a virtuális térben is erősödjön a csapatkohézió, az elköteleződés, és értékteremtő környezet jöjjön létre.
Számtalan vezetőtől hallom, hogy ha inspirálódni akar, akkor megnéz egy TED vagy TEDx videót.
Inspirációs programunkon az ügyféllel egyeztetve, az aktuális témájukhoz kiválasztunk egy videót, és ennek történeteit felhasználva gondoljuk tovább, hogyan tudják a résztvevők saját életükben használni a megosztott gondolatokat.
A témák nagyon változatosak, a humor munkahelyi hatásától a motiváción és az egyéni hatékonyságon át a teljesebb életig rengeteg lehetőség van, amivel támogatni tudjuk kollégáikat.
Néhány ezek közül:
- Vonakodunk attól, hogy az eredményeinkről beszéljünk. Sőt, lekicsinyítjük saját teljesítményünket.
- Meg vagyunk győződve arról, hogy a szorgalom és a jó munka elég, nem kell beszélni róla.
- Nagyon eredményesen építünk kapcsolatokat, de nem használjuk fel a meglévő kapcsolatainkat a céljaink eléréséhez.
- Jobban fókuszálunk a munkájukra, mint a karrierünkre, így a rövidtávú eredmények érdekében feláldozzuk a hosszútávú lehetőségeket.
- Fontos, hogy mások kedveljenek bennünket, ezért nem tudunk nemet mondani.
Van közöttük ismerős? Remek történetek és gyakorlatok segítenek a szokások felismerésében és megértésében.
A program félnapos és egynapos workshop formájában is elérhető.
Mit érdemes megfontolni, ha a kollégád az idősebb generációhoz tartozó Baby boomer, ha munkatársad X, Y vagy épp Z generációs?
Hogyan lehet őket motiválni, a hatékonyságukat fenntartani figyelve arra, hogy mindezt sztereotípiamentesen tegyük, azaz tudva, hogy a személyiségüket nem írja felül az, hogy életkorukat tekintve melyik generációhoz tartoznak.
A Google Aristotle projektje is azt támasztja alá, hogy a sikeres és kevésbé sikeres csapatok között a pszichológiai biztonság szintje jelenti a különbséget. Ahhoz, hogy elmondjuk a véleményünket öncenzúra nélkül, hogy megosszuk az ötletekeinket, feltegyük a kérdéseinket, fontos, hogy azt érezzük, nem lesz negatív következménye. Nemzetközi kutatások alapján 10-ből 3 ért vele egyet, hogy számít a véleménye a munkahelyén, 85% nem osztja meg a főnökével, ha nem ért egyet vele.
Hogyan veszítsük el a legjobb munkatársakat?
A szakemberekért folytatott munkaerő-piaci küzdelem egyre élesebb, a munkavállalót állandó impulzusok érik, lehetőségek találják meg. Különösen igaz ez a talentekre, így kevés időszerűbb téma van annál, mint a tehetségek megszerzése és megtartása.
Egy gyorsan változó, összetett és meglehetősen bizonytalan világban a karrierkérdések vállalaton belüli tudatos, felelősségteljes kezelése elengedhetetlen.
Az egyéni igények és a szervezeti célok összehangolása egyre fontosabbá válik. Alapvető kérdés, mennyire proaktív egy szervezet a belső karriertervezést illetően, és hogyan szolgálja ezzel a munkavállalók megtartását, azaz kialakul-e az egyén és a szervezet céljai közötti összhang és igazodnak-e az igények és a lehetőségek egymáshoz.
Ma egy vezetőnek készülni kell azokra a helyzetekre, amikor karrierkérdések kerülnek egy megbeszélés fókuszába. Ezekben a helyzetekben a vezetőnek kulcsszerepe van. Komplex kompetencia készletre, szakmai magabiztosságra, esetenként egyedi megoldásokra van szüksége.
A szervezet keretei között megvalósuló coaching szemléletű karriermenedzsment támogatni tudja a megtartást, hiszen segíti mindkét felet abban, hogy hosszútávon összehangolják az egyéni és a szervezeti célokat.
Megszerzés, megtartás, elköteleződés kulcsszavai a talent managementnek is, és szorosan kapcsolódik a hatékony működéshez.