PSZICHO-ZÓNA S02
Fontos témák, amikről nehéz beszélni
Támogasd magabiztosan munkatársaidat, ügyfeleidet a pszichológia határterületein!
2022 őszétől programsorozatunk második évadával, teljesen friss tartalommal várjuk a témákban elmélyülni kívánó vezetőket, HR szakembereket és coachokat!
Jellemzően havonta, kedd esténként (17:30-20:00) megrendezésre kerülő interaktív workshopjaink keretén belül olyan témákat dolgozunk fel neves szakemberekkel, amelyek a hétköznapokban fontosságuk ellenére ritkán kerülnek fókuszba.
A Covid utáni turbulens időszak mindannyiunk számára rávilágított a témák időszerűségére akár vezetőként, akár támogatóként, akár munkavállalóként vagyunk régi-új világunk szereplői. A szervezeteknek már nem lehet kérdés, az emberi oldal – kollégák, ügyfelek, beosztottak –támogatása minden eddiginél nagyobb kihívást jelent.
Hét estén keresztül fogjuk a határokat feszegetni a résztvevők bevonásával, az ő kérdéseiket is feldolgozva. Minden nap célja az lesz, hogy olyan tudással távozzanak, ami segíti őket abban, hogy jobban tudjanak ezen területekre figyelni, észrevenni azt, hogy a környezetüknek mire van szüksége, hogy tudják hol a saját kompetenciájuk határa, és mi tartozik inkább coachhoz, pszichológushoz.
Programunk lényegét tökéletesen írja le első évadunk egyik szakértője, Nyíri Balázs:
„Nem azoknak szól, akik csendben ülve szeretnének arról hallani, hogy mivel küzdhetünk az adott problémák ellen. Ez egy olyan aktív részvételre építő interaktív program, ahol a felszín helyett a dolgok mélyére megyünk.”
Itt a helyed, ha te is magabiztosabban szeretnéd támogatni munkatársaidat, ügyfeleidet olyan témákban, melyek már a pszichológia határterületeit súrolják. Tarts velünk, ha érdekel, hogy vezetőként, HR szakemberként, coachként hogy tudsz támogatást nyújtani. Hol a határ? Mi az, ami már nem a te kompetenciád? Mik a tünetek, honnan ismerheted fel, hogy baj van?
Pszicho-zóna programsorozat tartalma: 7 alkalom 17,5 órányi ismeret!
(+ jelekre kattintva megismerkedhetsz a részletekkel.)
Témák és előadók, akikkel biztosan találkozhattok:
További tervezett témáink: Hit – motiváció – megküzdések; Munkahelyi kiválasztás – a pszichoszociális kockázatértékelés; Életközepi válság; Alvászavarok; Vezetői elmagányosodás; Krízisek; Aggresszó-depresszió-addikció
A képzés szakmai felelőse, akiknek felteheted a kérdéseidet:
Forgách Géza ACC
executive coach, pszichológus, tréner
geza.forgach@businesscoach.hu
Résztvevőink mondták:
Fontos, engem is érintő kérdésről, kötetlenül, őszintén tudtunk beszélgetni. Az előadó, közérthetően és humorosan tálalta a témát, bevonta a hallgatóságot és a felmerült kérdésekre készséggel válaszolt. Nem csak egy izgalmas beszélgetésben tudtam részt venni, hanem valódi feltöltődést is nyújtott.
Egy inspiráló szakmai közösség, egy a mindennapjainkban gyakran megjelenő nehéz téma, egy nagyon felkészült szakember, jó hangulat, tanulás, inspiráció, feltöltődés, AHA élmények, önismeret mélyítés, önreflexió. Nekem ez volt a pszicho-ZÓNA program. Útravalóként kaptunk a HR-es, szervezetfejlesztői szerszámosládánkba kézzelfogható eszközöket, a mindennapokban használható tippeket, ötleteket, gondolatokat.
A pszicho-zóna programsorozat keretében Nyíri Balázs „Stressz és túlpörgés – Tényleg szükségesek?” című alkalmán vettem részt. A téma egyből megszólított mint multinacionális cégnél dolgozó vállalati HR-est, trénert és coachot és mint magánembert. Balázs a témát egy teljesen más nézőpontból járja körül, valóban segít egy kicsit az embernek „magába nézni”. A sok gyakorlati példa, valamint a többi résztvevővel való beszélgetés segített, hogy egy kicsit átrendszerezzem magamban az eddigi tudásomat, tapasztalataimat a témában. Ami szuper volt, hogy néhány nappal utána jött egy nagyon kényes, stresszes szituáció a munkahelyen és már az ott tanultakat alkalmaztam ekkor és működött!
A Pszicho-ZÓNA sorozat nagyon hasznos témákat tűzött a programjára. Olyan témákat hallgathatunk meg szakavatott előadók által, amik a jelen 2 éves, COVID okozta otthonról való munkavégzés során hatványozottan felmerültek. Az előadások segítenek megoldási megközelítést nyújtani ezekre a problémákra mind a dolgozók, de egyben akár a résztvevők saját maguk számára is. A kiégésről szóló előadás során kaptunk elméleti bevezetőt, megismertünk gyakorlati tapsztalatokat és kaptunk arra nézve is útmutatást, hogyan közelítsünk ilyen esetekhez és hogyan tudunk elindulni a megoldás felé. Mindezt interaktív beszélgetés és előadás szerencsés egyensúlyában élvezetes formában kaptuk meg.
Pszichológusként és szervezetfejlesztőként nagyszerű kezdeményezésnek tartom a Pszicho-Zónát, mert olyan pszichológiai ismereteket tesz elérhetővé HR-szakemberek és vezetők számára, ami segít a meglévő tudás mélyítésén és ezáltal a segítő, támogató szakmák minőségi fejlesztésén. Nagyszerű előadások, előadók, kellemes légkör, megfelelő hossz és elérhető időpont. Gratulálok a Business Coach Kft csapatának, hogy ezt kitalálta és megvalósítja!
Burnout. Már a téma felvetés is felkeltette érdeklődésemet, mint korunk egyre erőteljesebben megjelenő problémája. Nem vagyok HR szakember, és első kérdés, hogy tudom-e mi az a burnout és hogyan veszem észre akár magamon vagy kollégáimon? A tünetegyüttes alapján biztos, hogy evvel a jelenséggel állunk szemben? Kiket fenyeget? Mit tegyünk, mint vezetők, mint kollégák? Ezekre a releváns kérdésekre kaptam választ egy fantasztikus beszélgetés keretében Dr. Soós István szakértő előadásában. Rengeteg hasznos információ, sok újdonság és saját vállalati de akár magánéleti kérdésre vonatkozó aha élmény jellemezték ezt az estét. Köszönöm a szervezőknek! Igazi élmény volt!
Nagyon tetszett, hogy strukturáltan közelítette meg a kiégés témáját és összehasonlította hasonló tüneteket produkáló egyéb lelkiállapotokkal. Örülök, hogy gyakorlati útmutatót is kaptunk ahhoz, mit lehet tenni, ha magunkon, vagy máson a kiégés jeleit látjuk.