Az elmúlt napokban az alábbi olvasnivalóba botlottunk: Bronnie Ware 5 dolog, amit sajnálunk a halálos ágyunkon. Olvastátok már? (Ha még nem, akkor a hírlevelünk végén megtaláljátok a linket a teljes cikkhez.)
Először meglepődtünk, sőt morbidnak tartottuk a címet, de miután elolvastuk elgondolkoztunk és az alábbi párhuzam jutott eszünkbe a Csúcsvezetői Akadémia képzés sorozatunkkal kapcsolatosan, ami miatt jó szívvel ajánljuk felsővezetőknek, hogy 2023. augusztus 20-ig regisztráljanak a 2023. október 12-én induló képzésünkre.

  1. Bárcsak lett volna bátorságom hűen élni önmagamhoz, ahelyett, hogy mások elvárásainak akartam volna megfelelni…
    A bátorsághoz, az elvhűséghez, a csapatmunkához elengedhetetlen a megfelelő önismeret és az, hogy az állandó változásokban mindig a megfelelő irányba tudjuk navigálni a hajónkat és folyamatosan tudjuk motiválni a legénységünket.A Csúcsvezetői Akadémia néhány modulja segíti ezen készségek magas szintre való emelést. Íme:
  • Az Executive jelenlét napunkon Pál Feri atya indító előadása mellett, egy új eszköz, a PCM® (Vezetői Process Communication Modell) segítségével dolgozunk magunkon és nézünk szembe az esetleges korlátainkkal.
  • Változó környezet, megújuló vezető: (F)élj Bátran! Modul vendége Hesna lesz, akinek mostanában jelent meg az Élj bátran! Című könyve. Ő sokszor megtapasztalta már, hogy milyen az, amikor bátornak kell lenni, amikor mindenki fél, hiszen az elmúlt években több mint húsz országból, köztük a világ számos háborús övezetéből tudósította a Magyar Televízió hírműsorait.
  • A XXI. századi motiváció és önmotiváció napunkon Kapitány István a Shell globális alelnöke osztja meg velünk a tapasztalatait, hogy milyen eszközökkel sikerül motiválni a kollégáikat, amikor olyan iparágban kell helytállniuk, ahol minden bizonytalanná válik és a világ folyamatosan figyeli őket.
  1. Bárcsak ne dolgoztam volna annyit…Tárgyalásokon, workshopokon, team coachingban, klub rendezvényeken függetlenül a témától előbb vagy utóbb a munka­–magánélet egyensúlya mindig szóba kerül, sőt az egészség témaköre egyre nagyobb értéket képvisel.
    Hogyan tudja megváltoztatni egy komoly betegség közelsége az ember szemléletmódját, mit lehet tenni a balance megtartásáért, ezen kérdésköröket fogjuk körüljárni a Csúcsvezetői Akadémia Executive wellbeing napján Gazsi Zoltánnal és Szily Nórával.3. Bárcsak lett volna bátorságom kifejezni az érzéseimet…

    Neked van ehhez bátorságod? Mi sokat tanulmányoztuk az EQ témakörét és azt, hogy milyen módszerek azok, amelyek segítségével a munkahelyen a megfelelő mederben lehet tartani ezeket az érzéseket úgy, hogy az emberek motivációs szintje megmaradjon és senkinek se legyen teher a másik túláradó érzelme.
    A Coaching szemléletű vezető eszköztára, kulcsemberek támogatása nap Litkai Gergely humoros, de egyben komoly témáival rámutat ennek határaira és az Executive storytelling – a narratívák ereje napon Gundel-Takács Gábor felvezetésével kezdünk dolgozni a történetek erején.

    4. Bárcsak tartottam volna a kapcsolatot a barátaimmal…

    A networking fejlesztése mindenkinek beletartozik a munkaköri kötelességébe. Ez tény. Íratlan vagy írott szabály. Szerencsésebbek baráti kapcsolatokat is ki tudnak alakítani, de vajon mi van a régi barátokkal, tartod velük a kapcsolatot? Amikor benne vagyunk a karrierünk sűrűjében ez nem tűnik fontosnak, de mi történik, ha elérkezik a karrierváltás vagy a nyugdíj?

    Mi hiszünk abban, hogy mindenre készülni kell, ezért is szánunk erre a témára egy napot a Csúcsvezetői Akadémia moduljaiból, aminek címe: Túl a csúcson? Élet a felsővezetői pozíció után, élethelyzet- és karrierváltás, vendégünk itt Risztov Éva lesz, akik kegyetlen őszinteséggel vezeti be a témába a résztvevőket. Kapcsolataink minőségét, sokszínűséget, interkulturális szemüvegen keresztül is megvizsgáljuk itt olyan vendégünk lesz Király Gábor személyében, akinek már sok kultúrában bizonyítania, teljesítenie kellett kiemelkedő „csúcs” szinten.

    5. Bárcsak megengedtem volna magamnak, hogy boldogabb legyek…

    A boldog emberek a felmérések szerint sokszor sokkal hatékonyabbak, kreatívabbak. A humor használata most egyre nagyobb szerepet kap a vezetésben. Kolléganőnk ezt a trendet hozta el nektek, egyenesen Amerikából és mutatja be az alkalmazásának lehetséges módjait Kötcsei Csabával (HBO MAX európai marketingvezetésének tagja és nemzetközi kreatívcsapatának vezetője) a Jókedvű vezető – hogyan legyünk eredményesebbek humorral napon.

    Itt az idő, hogy az operatív feladatok mellett a felsővezetők időt fordítsanak az új vezetői trendek elsajátítására, hogy ne kelljen utólag azt mondaniuk: „bárcsak megtettem volna”, „bárcsak jelentkeztem volna”, hiszen mindenki tudja, a csúcson mindig van hely, de annyi sosincs, hogy mindenki le tudjon ülni.

    Forrás:
    https://bronnieware.com/
    https://en.wikipedia.org/wiki/The_Top_Five_Regrets_of_the_Dying