Ne csak többet, jobban is élj!

Sokan azt hiszik, hogy a genetikájuk határozza meg az életük hosszát. Ez azonban tévedés, mert egy 58 millió fős felmenői elemzés alapján mindössze 7%-ban befolyásolják az örökölt gének a várható élettartamot. Ez azt jelenti, hogy az egészségben leélt éveid száma nincs előre kőbe vésve, nagyobb hatással lehetsz rá, mint gondoltad!

Azt sajnos nem tudom garantálni, hogy ha részt veszel a csoportos coachingon, tovább élsz majd az átlagnál, de azt igen, hogy ha beépíted az életedbe a változásokat, akkor jóval nagyobb esélyed lesz rá.

A 3 alkalmas csoportos business health coaching folyamat módszertanát a Netflixes Kék zónák alapján dolgoztam ki és kombináltam a FirstBeat nevű innovációs Nobel díjjal jutalmazott eszközzel.

A program felépítése

1. alkalommal
megismerkedünk egymással és a Kék zónákban feltárt 9 módszertannal és átadom minden résztvevőnek a First Beat eszközét.
Házi feladat: legalább egy, háromnapos mérés a First Beat eszközzel és az IKIGAId megalkotásához adatgyűjtés.

2. alkalommal
a DIADAL modell Diagnózis fázisához használjuk az első mérésből származó adatokat és az Iránykijelölési fázis részeként mindenki egyénileg kitűzi a SMART célját. Az alkalom végén a többi csoporttaggal az Alternatívagyűjtési fázis részeként ötleteket gyűjtünk mindenkinek, ami alapján mindenkinek összeáll az akcióterve a Döntés fázisban, amit a következő alkalomig kipróbálhat és lemérhet.

Házi feladat:  legalább három egynapos mérés a First Beat eszközzel és az IKIGAId megalkotásához adatgyűjtés.
3. alkalom
az Alkalmazás fázis tapasztalatainak feldolgozása és a folyamat pozitív pletykával zárul, ami megerősíti a résztvevőket a jó megoldások szokássá formálásában.
  • Program címe: FirstBeat eszközzel kombinált Kék Zónák módszertanra épülő csoportos coaching az egészségesebb, boldogabb életért

  • Team coach: Komócsin Laura MCC mester coach, FirstBeat tanácsadó

  • Helyszín: egyeztetés szerint

  • Részvételi díj: ajánlatkérés alapján

A First Beat eszköz alapvetően az egyéni idegrendszeri működést jellemző pulzusvariancia-mérésre épül, ám emellett mintegy 70 további fiziológiás paramétert használ fel a pontos diagnózishoz.
A folyamat mobilapplikációval támogatott tevékenységnaplózással egészül ki, amely az egyes élmények pontos beazonosításában és hatásainak megismerésében segít, így jól ki tudjuk elemezni mi okoz nekünk stresszt és mi tölt fel, mi okoz flowt.
Segít a burnout megelőzésében, mert hajlamosak vagyunk önáltatásra, hogy oh, ez nem is olyan stresszes tevékenység, aztán amikor szembesülünk a tényekkel, akkor az nagyon szemfelnyitó tud lenni.
Segít még az alvásminőség- illetve a reziliencia-képesség javításában is.
A First beattel megtámogatott programban résztvevők 98%-a ismételten részt venne a programban, hiszen 3 hónap alatt legalább 85%-uknak javult a teljesítőképessége, mindemellett a napi fizikai aktivitásuk 50%-kal nőtt, a stimulálószerek fogyasztása 15%-kal csökkent és az éjszakai alvásminőség szinte 100%-uknál javult. Azok aránya, akik nem érezték jól magukat a bőrükben, 70%-kal csökkent.

A FIRSTBEAT LIFE PROGRAMMAL MEGVÁLASZOLHATÓ KÉRDÉSEK:

• Melyek a munkám stresszorai?
• Mit kell tennem, hogy újratöltődjek a munkanapok után?
• Hogyan növelhetem az éjszakai alvásom hatékonyságát?
• Mikor, mennyit és milyen intenzitással ajánlott mozognom?
• Vannak-e flow-élményeim és ha igen, akkor mi okozza?

Komócsin Laura előbb  saját magán kipróbálta az innovációs Nobel díjas FirstBeat eszközt, majd elvégezte a tanácsadó képzést és egyéni ügyfelein is elkezdte alkalmazni. Tapasztalat Linkedin postjaiban osztotta meg (Címekre kattintva el tudod olvasni a bejegyzéseket.):